+90 532 665 16 19

Ankara Ağaç Budama

0 Comments

Ağaç Budama Ankara

ağaç budama ankara

Ankara ağaç budama firması olarak sizlere kaliteli ve profesyonel hizmetler sunmaktayız. Budama işlemlerinde gerçekleştirilen hatalı uygulamaları çoğunlukla kesim esnasında budama yeri seçiminde budama işlemi zamanında budama uygulamasında kullanılan alet ve ekipmanların tercihinde ve kullanımından kaynaklanan hata ve yanlışlıklar olarak sıralayabiliriz.

Ankara ağaç budama Firmaları

Budama uygulamaları bitkinin kabuğuna zarar vermeden bitkinin gövdesine yakın ve düzgün bir kesim yüzeyi bırakılarak gerçekleştirilmelidir. Doğru bir budama işlemi uygulanabilmesi halinde kesimin yapıldığı bölgeler kendi kendine kapanabilecek ve iyileşebilecektir. Hatalı budamaları uygulamalarının örneklerinden biri olarak kesim yerinin çok uzun bırakılmış olması halinde ağacın iç kısımlarına doğru çürüme durumu devam edecektir.

Ağaç Budama Ankara

Budama kesiminin derin bir şekilde uygulanması halinde ise kesim yarasının kapanmasını sağlayacak olan kavlus dokusu zarar göreceği için ağaçtaki yarada kolay kolay kapanmayacaktır. İyi bir büyüme ve gelişim gösteren bitkilerdeki ufak yaralar daha kısa bir sürede yara dokusunu kapatabilir.

Ankara Ağaç Kesme

ağaç kesme

Ankara ağaç kesme işlemine ihtiyaç duyduğunuzda sizlere uzman ekiplerimiz ile hizmet sunmaktayız. Yara dokusunu iyileştirme etkisi bitkinin tipine, gelişim durumuna, türüne, yaş ve beslenmesin bağlı olarak farklılık gösterir. Yaranın budama şekli, boyutu, kavlus oluşumunda oldukça etkilidir.

Ankara Ağaç Budama Şiketleri

Ankara ağaç budama firmasına ihtiyaç duymanız halinde alanında uzman ekiplerimizle sorunsuz çözümler sizlere sunmaktayız. Budama yaralarının büyük olması halinde alınması gereken acil önlemler arasında yara yüzeyine koruyucu macun sürülmesi gerekmektedir. Yara yüzeylerine sürülen budama macunları dış etkilere karşın ağacı 2-3 sene kadar korur.

Ankara Belediyesi Ağaç Budama

Ankara ağaç budama işlemine ihtiyaç duyduğunuzda belediyeler özel mülklerde ağaç budama işlemi yapmamaktadır. Özel mülklerinizde ağaç budama, kesme işlemine ihtiyaç duyduğunuzda firma olarak sizlere hizmet sunmaktayız. Reçine salma özelliği olan ibreli ağaç türlerinde ise koruyucu macun sürmeye gerek kalmaz. Budama işlemlerinde dikkat edilmesi gereken önemli bir eksiklik ise budama işlemi sonrasında meydana gelen çok fazla miktardaki kök ve gövde sürgünlerinin belirli aralıklarla uzaklaştırılmasıdır.

Ankara Ağaç Budama Ustası

Zira bitkinin büyüme enerjisinin yeni sürgünlere değil yara dokusunun iyileştirilmesine harcanması sağlanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

peyzaj
Yandex.Metrica