Arnavutköy Ağaç Budama

0 Comments

Budama işleminin amacı nedir

ağaç budama işlemi

Budama işlemi ağaç, ağaççık ve çalılar gibi bitki türlerini içeren odunsu bitkilerde bitkinin gelişmesini güçlendirmek, hızlandırmak, ağaca sağlık kazandırmak, istenilen şekli vermek, ağaç üzerinde oluşan çiçeklenmenin ve meyvenin oranını yükseltmek ve ürün kalitesini arttırmak amacı ile bitki üzerinde bulunan kısmen kuru kısmen de yaşayan bölümlerine belirli prensiplere göre budamaya en uygun aracı kullanarak uzaklaştırılmasıdır.

Ağaç Budama Ne Zaman Yapılır?

Arnavutköy budama işlemi. Genel bir açıklama yapacak olursak budama işlemi bitkinin üzerinde bulunan ve istenmeyen dalların belirli prensiplere uyularak kesilip bitki üzerinden uzaklaştırılmasıdır.

Arnavutköy Bitki Budama

Arnavutköy ağaç budama. Budama işlemi alanında uzman olan ve budama prensiplerine hakim olan uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Budama işleminin yapılacağı bitkilerin çiçek açma dönemi, şekli, çiçekli bölümlerinin yaşı ayrıca sürgün gözleri incelemelere tabi tutulmalıdır. Bitkilerde budama işlemi sürgün gözünün üst kısman dan budama tekniğine uygun bir şekilde gerçekleştirilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir