Ağaç Budama Ustası Arıyorum İstanbul

İstanbul Ağaç Budama Ustaları

İstanbul’da Anadolu ve Avrupa yakasında Ağaç budama ustası için size hizmet vermekteyiz. Ağaç budama alanında hizmet almak için hemen bizi arayabilirsiniz. Kalıcı çözümler ve deneyimli ekipler için bizi arayabilirsiniz. Budama işlemleri oldukça bilgi gerektiren bir işlemdir ağaçlarınız da budama işlemi yapacağınız zaman ağaç budama alanında uzman olan kişi ya da kurumlardan yardım almanız gerekmektedir yanlış yapılan ağaç budama işlemleri ağaçlarınızın kurumasına veya ölmesine sebep olabilir.

istanbul ağaç budama ustası

Ağaç Kesimi Yapan Ustalar

Profesyonel ağaç kesim ustası; Ani bir şekilde gerçekleştirilen güçlü ya da aşırı şiddetli budama uygulamaları ağaçların fizyolojik yapısını sekteye uğratarak sağlıklarına oldukça büyük zararlar verir. Bundan dolayı halk arasında kabak budama ismi de verilen kuvvetli budama uygulamalarını yapmamak gerekmektedir. Bu şekilde budama yapılması halinde ağacın gövdesinde su sürgünleri ya da tepe kısmında çökmeler oluşur. Bazı zorunlu durumlarda ağaçların tepe kısımlarını belli bir ölçü doğrultusunda ufaltmak gerekebilir. Bu gibi durumlarda dallar orta kısımlarından kesim yüzeyleri aşağı kısma doğru meyilli ve birbirlerine paralel olacak şekilde budama işlemine tabi tutulabilirler. Şehir içerisinde bulunan ağaçlarda kuru budama işlemleri yılın her mevsimi yapılabilirler.

Ağaç Budama Elemanı İstanbul

Fakat geniş yapraklı ağaç türlerinde vejetasyon periyodi içinde (İstanbul için bu dönem 15 Mart -15 Kasım ayları arasıdır.) kurumuş olan dallar çok kolay şekilde tespit edilip budama yöntemi ile ağaçtan uzaklaştırılabilirler. İğne yapraklı ağaç türlerinde yaş budama uygulamaları yılın her mevsiminde yapılabilmektedir. Buna karşılık geniş yapraklığı ağaç türlerinde bu işlemi donlu hava muhalefetinin olmadığı günler haricisinde ve vejetasyon dönemi dışında yapmak gerekmektedir. Fakat yaraları kanayan kızıl ağaç, ceviz, akçaağaç ve huş gibi geniş yapraklı ağaç türlerinde özsuyu basıncının düşük olduğu yaz mevsimi sonu ya da sonbahar mevsiminde budama işlemi yapmak daha uygundur.

About the Author

39 thoughts on “Ağaç Budama Ustası Arıyorum İstanbul

 1. Merhabalar,
  Bahcemizde zeytin, incir ve kızılcık ağaclarımız var budama ve bakım zamanları hakkında bilgi verebilir misiniz?
  Teşekkürler

  1. Bizi ararsanız eğer konu hakkında detaylı bilgi verebiliriz. Ağaçların durumu budama işlemi için önemli çünkü.

  1. Budama ücretleri ağaçların duruma göre değişmektedir. Yerinizde görüp inceleme yaptıktan sonra ancak sağlıklı bir fiyat çalışması yapılabilir.

  1. Şuanda pandemi nedeni ile İzmir de bulunan ekiplerimizi geri çektik pandemi sonrasında hizmet vermeye devam edeceğiz.

  1. Budama işlemi ağacın türüne göre değişmektedir. Detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like these