Yeşilköy Bahçe Düzenleme

Yeşilköy Peyzaj Tasarım Firmaları

bahçe düzenleme

Yeşilköy bahçe düzenleme, bakımı ve peyzaj tasarımı işlemlerinizi firma olarak profesyonel ekiplerimiz ile yapmaktayız. Yeşilköy de eviniz de veya işyerinizde, ofislerinizde olan tüm bahçe bakım işlemleri uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Bahçe bakım işlemleri uzmanlık gerektiren uygulamalardır. Alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Bahçe bakımı ve peyzaj tasarımı ile alakalı yeterli donanıma sahip olmayan kişiler tarafından yapılması halinde isteyen sonuçlar meydana gelebilmektedir. Yeşilköy bahçe düzenleme firması olarak sizlere alanında uzman ekiplerle hizmet vermekteyiz. Yeşilköy bahçe bakımı işlemlerinde sizlere sunduğumuz hizmetler; Yeşilköy bahçe düzenleme, Yeşilköy bahçe bakımı, Yeşilköy çim biçme, Yeşilköy hazır rulo çim serme, Yeşilköy ağaç budama, Yeşilköy bitki budama, Yeşilköy peyzaj tasarımı, Yeşilköy bahçe duvarı, Yeşilköy taş yol döşeme, Yeşilköy bahçe su tesisatı kurulumu, Yeşilköy bitki ve çiçek dikimidir. Yeşilköy bahçe düzenleme ve peyzaj tasarımı işlemlerinde ister yeni bir bahçe kurulumu olsun isterse var olan bahçe bakımı olsun bahçeleriniz ile alakalı bütün işlemleri yapmaktayız.

Yeşilköy Bahçe Bakım Hizmetleri

Bahçe bakımı ve peyzaj uygulaması işlemleri periyodik bir şekilde belli bir düzen doğrultusunda yapılmalıdır. Peyzaj tasarımı işlemlerinin belli bazı ilkeleri vardır ve bunlara hakim olarak uygulamanın yapılması gerekmektedir. Yeşilköy bahçe düzenleme ve peyzaj tasarımı firması olarak bahçelerinizde yapmak istediğiniz zemin döşeme işlemlerinizi de yapmaktayız. Zemin döşeme işlemi hakkında kısa bilgi vermek gerekir ise şu şekilde açıklaya biliriz; ilk olarak zemin döşeme işlemi için iyi bir şekilde hazırlanmalıdır. Bahçe içerisinde var olan bütün kökler, bitkiler, yosunlar gibi malzemeler iyi bir şekilde temizlenmelidir. Temizlik iyi yapılmazsa zemin döşemesine zaman içerisinde zarar verebilir ve büyümeye devam eder. Temizleme işlemi iyi bir şekilde yapıldıktan sonra zemin döşemenin yapılacağı alan silindirler yardımı ile ya da başka aletler yardımı ile iyice düzeltilip sıkıştırılır. Bu şekilde hazırlığı yapılan toprağa alt toprak katmanı denir. Bu oluşturulan tabakanın üst yüzeyi biçimlendirme katmanı olarak isimlendirilir. Bahçelere uygulanacak olan yüzey döşemeleri iki katmandan meydana gelir. Bunlar temel ve yüzey tabakasıdır. Yürüyüş için temel 5-8 cm bir blokaj tabakasıdır. Yaya yükünün yoğunluğuna göre bazı durumlarda beton dökme işlemi de yapılabilir.

Yeşilköy Bahçıvan Firmaları

Bahçelerinizde yürüyüş yolu gibi uygulamalar yapılacağı zaman dikkat edilmesi gereken hususlardan biride bahçe drenaj sistemidir. Bahçe içerisinde yapmak istediğiniz yürüyüş yollarının yağışlı havalarda su içinde olamaması için yürüyüş yollarının ve bahçeni drenaj sistemine önem vermek ve usulüne uygun yapılmasına dikkat etmek gerekmektedir. Bahçelerde uygulanacak olan yüzey kaplamalarında kaplama malzemesinin geçirgenlik özelliği de iyi hesap edilmeli ve buna göre uygulama yapılmalıdır. Bahçe düzenleme ve peyzaj tasarımı uygulamaları yapılırken ilk baştan itibaren arazi yapısı iyi bir şekilde incelenmeli toprak analizi yapılmalı ve bölgenin iklim ve yağış koşulları hesap edilerek uygulama yapılmalıdır. Detaylı bir inceleme ve ön çalışma yapılmadan peyzaj uygulaması yapılırsa ileriki dönemlerde ciddi maddi ve zaman kayıplarına neden olabilir. Bahçe düzenleme, bahçe bakımı ve peyzaj tasarımı uygulaması yapacağınız zaman sorunsuz bir işlem elde edebilmek için bizi arayarak işlemlerinizi güven içinde yaptırabilirsiniz.

About the Author

2 thoughts on “Yeşilköy Bahçe Düzenleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like these