Pendik Bahçe Düzenleme

Pendik Peyzaj Tasarım Firmaları

pendik peyzaj firmaları

Pendik bahçe düzenleme, Pendik peyzaj tasarımı, Pendik bahçe bakımı gibi işlemlerinizde alanında uzman personellerimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz. Teras, ev bahçesi, ofis ve iş yeri gibi alanlarınızda kurmak istediğiniz tüm bahçe işlemlerini sizlere sunuyoruz. Yeni bahçe kurulumu ya da var olan bahçenizi düzenleme işlemlerinizi ayrıca günlük bahçıvan teminini de sağlamaktayız. Bahçe düzenleme ve peyzaj tasarımı işlemlerinizde bahçe temizliği yabani ot temizliği, bitki ilaçlama, ağaç budama, bitki dikimi gibi alanlarda da sizlere kaliteli ve güvenilir hizmetler sunmaktayız. Bahçe düzenleme ve peyzaj tasarımı işlemlerinde hayalini kurduğunuz bahçelere sizleri kavuşturuyoruz. Bahçe düzenleme ve peyzaj tasarımı işlemleri yapılacağı zaman belli prensiplere uyularak işlem yapılmalıdır. Uygun ve araziye göre yapılan işlemler çok daha iyi sonuçlar vermektedir. Bahçe düzenleme ve peyzaj tasarımında seçimi yapılacak olan canlı ve cansız malzemelerin ilmi ve teknik esaslara uygun olmasına dikkat edilmelidir.  

Pendik Bahçe Bakım Hizmetleri

Bahçe düzenleme ve peyzaj tasarımlarında teknik ve ilmi esaslar bitki materyalinin kullanış şekillerini ekolojik faktörlere göre belirlenmelidir. Bahçe düzenleme ve peyzaj tasarımlarında toprak faktörü oldukça önem arz etmektedir. Kumlu toprak, killi toprak, kireçli toprak, humuslu toprak, sığ toprak, derin toprak, taşlı toprak gibi birçok farklı toprak yapıları bulunmaktadır. Bahçe düzenleme ve peyzaj tasarımı yapılmadan önce bu toprak yapıları belirlenmeli ve bitki dikimi ve diğer yapılacak olan işlemler buna göre yapılmalıdır. Bahçe düzenleme ve peyzaj tasarımlarında etkili olan diğer bir faktör ise bölgenin ısı faktörüdür. Her bitki türünün gelişme ve büyümesini normal bir şekilde devam ettirebilmesi için uygun bir ortalama derecesi bulunmalıdır. Isı dereceleri bitkinin yapısına uygun olmaması durumunda bitkiler yaşayamaz ve ölürler. Bundan dolayı bahçeye bitki dikimi yapılacağı zaman bölgenin iklim ve ısı şartları da iyi analiz edilmelidir. Bahçe düzenleme ve peyzaj tasarımında dikimi gerçekleştireceğiz bitkilerin yüksek sıcaklara dayananlarını örnek vermek gerekir ise şunlardır; ardıç ağacı, oya ağacı, zakkum, alev ağacı, ateş dikeni, dişbudak ağacı, yalancı akasya ağacıdır.

Pendik Bahçıvan Firmaları

Bahçe düzenleme ve peyzaj tasarımlarında ışık faktörü de önemlidir. Bitkiler çoğunlukla bol ışıklı, yarı gölge veya gölgeli ortamlarda yaşarlar. Fazla sıcak istemeyen ve gölgede yetişen bitkilere örnek vermek gerekir ise onlarda şunlardır; şimşir, kamelya, taflan, gardenya, ortanca, orman gülüdür. Bitkilerin sağlıklı bir gelişim ve büyüme gösterebilmeleri için su ve yağış faktörüne de dikkat edilmelidir. Bitkiler su ihtiyacını yağış ve sulama suyu ile temin ederler. Bitki gelişmesine havanın rutubetinin ve taban suyu seviyesinin de büyük bir etkisi olmaktadır. Bahçe düzenleme ve peyzaj tasarımı işlemlerinde yağış etkileri ve sulama sistemleri de göz önünde bulundurularak bitki dikimi yapılmalıdır. Su ihtiyacı az olan ve kuraklığa karşı dayanıklı olan bitki türlerini örnekle açıklama gerekir ise şunlardır; dağ muşmulası, pampas otu, ardıçlar, oya ağacı ve ormangülüdür. Bahçe düzenleme ve peyzaj tasarımı işlemlerinde uygun ortamın hazırlanması ve bitki büyüme gelişmesine etki edecek olan faktörleri iyi bir şekilde belirlemek büyük önem arz eder. Sağlıklı ve güvenilir bahçenize en uygun olan bahçe düzenleme ve peyzaj tasarımı yapmak için bizi arayarak işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like these