Bakırköy bahçe temizliği firmaları

bakırköy bahçe temizliği

Bakırköy bahçe temizliği firması olarak sizlere alanında uzman ekiplerimiz ile hizmet vermekteyiz. firma olarak sizlere bakırköy bahçe temizliği, bakırköy ot biçme, bakırköy bahçe bakımı, bakırköy ağaç budama, bakırköy bitki budama, bakırköy çim biçme, bakırköy çim serme gibi birçok farklı alanda hizmet vermekteyiz. Bahçelerinizde kaliteli ve güzel vakit geçirmek için bahçelerinize düzenli bir şekilde bakım yapmanız gerekmektedir. Firma olarak Bakırköy de sizlere bahçelerinizde bulunan tüm ihtiyaçlarınız da hizmet veriyoruz. Güzel ve kaliteli bir bahçenin en önemli elementi çim alanıdır. Çim alanı meydana getirmek oldukça uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Bakırköy de firma olarak sizlere hazır rulo çim serme hizmeti de veriyoruz. Çim serme işleminde dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır. Çim alanı olarak belirlenen bölgeye hazır çim serileceği zaman belirtmiş olacağımız bu hususlara uyulması gerekmektedir. Hazır çim, serim gerçekleştirilecek olan alanın en geniş köşesinden başlanarak serim işlemi yapılmalıdır. Serimi gerçekleştirilecek olan çim ruloları tıpkı bir halı gibi düzgün bir şekilde ve kesinlikle boşluk bırakılmayacak bir şekilde serilmesi ayrıca köşe kısımlar keskin bir bıçak yardımı ile düzeltilmelidir.

1- Rulo çimler çabuk çimlenme gösterirler ve hızlı bir şekilde yapılanırlar. Alanı kısa süre içerisinde kaplar ayrıca yabancı otların gelişip büyümesini de engeller.

2- Çok koyu yeşil renkli, ince ve sık dokuludurlar.

3- Basılmaya ve yıpranmaya karşı mukavemetleri yüksektir.

4- Agresif yapısı ve yıpranmaya karşı mukavemeti yüksek olduğundan dolayı erkene ve basit bir hasat sağlar.

5- Hasar oluşan bölgelerde rizom yenilenmesi yüksektir. Makine kullanımından dolayı meydana gelen yıpranmalara karşı dayanıklıdır.

6- Hazır çimlerde büyüme yavaştır. Az biçe işlemi ister.

7- Kısa gerçekleştirilecek olan çim biçme işlemine çok elverişlidir.

8- Hazır çimlerin hastalıklara karşı mukavemeti yüksektir.

9- Hazır çimlerin kalitesi ve dayanıklılığı yüksektir. Bakım maliyetleri daha düşüş yeşil alanlar oluşturur.

10-  Hazır çim rulolarının uç kısımları ve kenarları kaldırılıp sıkıştırıldıktan sonra yere basılmalıdır. Hazır çim rulolarının arasında boşluk olmamalı ve döşenen rulolar üst üste gelmemelidir.

Bakırköy bahçe ot biçme firmaları

Bakırköy ilçesinde bahçenizde bulunan çok fazla büyümüş otları, yabani otları temizlemek istediğinizde sizlere bakırköy ot biçme firması olarak hizmet veriyoruz. Bahçelerinizde güzel akit geçirmek için bahçelerinizin düzenli ve bakımlı olması gerekmektedir. Bu işleme ihtiyacınız olduğu zaman bizleri arayarak hizmet alabilirsiniz. Çim alanlarında çimlerin beslenmemesinden daha çok, gereğinden fazla ve kısa biçimden, kireç oranının azlığından, çim alanının drenajının iyi olmamasından, gölgeden, sabah çiyinden, üst toprak kısmının inceliğinden, sıkışmadan dolayı yosun tabakası meydana gelir. Çim alanlarında yosun oluştuğu zaman ilk olarak meydana gelen yosunun kazınması gerekmektedir. Çok gerekli görülmesi halinde ilaçlı müdahale gerçekleştirilebilir. Çim alanlarında gerçekleştirilecek olan tırmık yardımı ile havalandırma işlemi çim alanın oluşan yosun tabakasının ortadan kaldırılmasına yardımcı olmasının yanında çim alanında köklerin havalanmasını sağlamak, drenajı iyileştirmek, yeni kök gelişimini tetiklemek, yaz mevsimlerinde kuraklığa dayanımı yükseltmek gibi birçok faydalar meydana getirir. Çim alanlarında gerçekleştirilecek olan tırmıklama işlemi yapılması ağır bir iş olduğundan dolayı yılda bir kez yapılmalıdır. Havalandırma işlemi çok sıkışık zeminli, drenajı kötü olan alanlarda oldukça faydalıdır. Çim alanlarında gerçekleştirilecek olan havalandırma işlemi alanın büyüklüğüne göre özel mekanik makinelerle de yapılabilir. Çim alanlarında gerçekleştirilecek olan havalandırma işlemine yardımcı olarak senede bir kez tırmıklama işlemi yapılır. Tırmıklama işleminin ölü olan çimleri toplama, keçeleşmeyi engelleme, yayılıcı olan otları havaya kaldırıp biçilmelerine kolaylık oluşturma, yeni sürgün ve kardeşlenmeyi etkileme gibi yararları vardır.

Bakırköy bahçe temizliği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir