Beşiktaş bahçe temizliği firmaları

Beşiktaş ilçesinde evlerinizde ya da iş yerlerinizde yaptırmak istediğiniz tüm peyzaj tasarım ve bahçe bakım işlemlerinizi yapıyoruz. Beşiktaş bahçe temizliği, Beşiktaş ot biçme, Beşiktaş bahçe bakımı, bitki budama, ağaç budama, bitki dikimi gibi farklı alanlarda bahcelerinizle alakalı tüm işlemlerde firma olarak sizlere hizmet sunuyoruz. Bahcelerinizin güzel görünmesi, temiz bir görünüm kazanması için düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyarlar. Bahçe bakımı bahçe temizliği gibi uygulamaları yaptırmak istediğinizde bizleri istediğiniz zaman arayabilirsiniz. Bahçelerin en önemli unsurları çim alanlardır. Güzel bir görünümü olan bahçe oluşturmak istediğinizde çim alanını çok iyi bir şekilde oluşturmanız gerekmektedir. Çim alanı oluşturmanın en kolay yönteminde çim tohumu ekim işlemidir. Çim alanı oluşturmak için bir bölge belirlediğinizde çim tohumlarını hazırlarken tohumları iyice karıştırın. Ekecek olduğunuz tohumların yarısı bir yöne geriye kalan diğer yarısını ise diğer yöne doğru yürüyerek serpin. Bir geçtiğiniz yerden birdaha geçmemek için mutlaka ekim yapılacak çim alanını parsellere bölün. Çim ekilecek olan alanın kenar bölgelerine orta bölgelerden daha fazla tohum atarak çim alanının sınırlarını iyice belirginleştirin. Tırmık yardımı ile ekimi gerçekleştirilen tohumların üstüne hafifçe toprakla kapatın. Bu kapatma işlemi 1 cm’den az olmalıdır. Bu işlemi gerçekleştirirken tohumları bir araya toplamamaya özen gösterin. Ekimi gerçekleştirilen tohumların üstünü ince elenmiş bir toprakla kapatın. Ekimi gerçekleştirilen çim tohumlarını toprakla tam temas edebilmesi için kuru olan toprak zemini silindirler yardımı ile iyice sıkıştırın. Kuraklık dönemlerinde hafif yağmurlama ile sulama işlemi gerçekleştirerek toprağı 5cm derinliğe ulaşacak şekilde nemli tutun. Çim ekiminde dikkat edilmesi gereken hususlar bunlardır. Daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Beşiktaş bahçe ot biçme firmaları

Beşiktaş ot biçme hizmetini sizlere vermekteyiz. Bahçelerin en büyük düşmanı yabani otlardır. Bundan dolayı bahçelerde yabani otlarla mücadele oldukça önem arz etmektedir. Alanında uzman ekiplerimiz ile Beşiktaş ot biçme hizmetini sizlere sunuyoruz. Çim alanlarında meydana gelen yabancı otlar çimlerin gelişmesi ve büyümesi için ihtiyaç duydukları besin maddelerinin nemi ve ışığı kullanarak çimlerin yaşamasına engel oluşturmaktadır. Çim alanı olarak tahsis edilen alanda çimler oluştuktan sonra ortaya çıkan geniş yapraklı yabancı otları yok etmek için farklı içerikli yabancı ot ilaçlarının kullanılması gerekmektedir. Yabancı otları yok etmek için ilaç kullanılacağı zaman rüzgarsız havalar tercih edilmeli ve çim alanı bir iki gün kesinlikle sulanmamalıdır. Toprak fimugasyonu çok senelik yabancı ot çeşitlerinin artıklarını temizlenmesi, sertifikalı olan tohumların tercih edilmesi ayrıca çim ekimi yapılmayacak alanlarda toprak işlemenin yapılması çim alanlarında oluşacak olan yabancı ot sorununu azaltır.

bahçe temizliği

Çim alanlarında bulunan yabancı otların el ya da değişik aletlerle de sökülmesi ile yabancı otlar ile mücadele edilebilir. Çim alanlarında meydana gelen yabancı otlar ile mücadelede son dönemlerde en çok kullanılan mücadele yöntemi kimyasal ilaç kullanmaktır. Bu belirtilen yabancı otla mücadele tekniğinde kullanılan kimyasal ilaçlar yabancı otlara etki şekillerinde göre kompakt ve sistemik etkili olmak üzere iki farklı gruba ayrılır. Kontak etkili ilaçlar uygulandıkları bitki organlarını öldürür. Kullanılan bu ilaçlar yalnız tek senelik, geniş yapraklı yabancı otlara karşı etkilidirler. Sistemik etkili ilaçlar ise bitkinin dokusuna girerek yayılım gösterir ve bitkinin metabolizmasını bozar. Yabancı otların fotosentez, nükleit asit ya da protein sentezini engelleyerek ölmelerini sağlar. Bu uygulamada ilaçlama işlemi gerçekleştirildikten sonra 1-5 gün içerisinde yabancı otlar ölmeye başlar.

Beşiktaş bahçe temizliği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir