Kadıköy Ağaç Budama

Ağaç Budama Kadıköy

ağaç budama

Kadıköy ilçesinde ağaç budama işlemi yaptırmak istediğinizde bizi istediğiniz zaman arayıp ağaç budama işleminizi yaptırabilirsiniz. Firma olarak sizlere Kadıköy ağaç budama, ağaç budama kadıköy, ağaç kesme, ağaç budama firmaları kadıköy, kadıköy ağaç budama firmaları gibi hizmetleri sizlere vermekteyiz. Detaylı bilgi almak işlemlerinizi sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde yaptırmak için bizleri arayabilirsiniz. Çalı türlerinde uygulanacak olan budama işlemleri ağaç, ağaççık türlerinden daha fazla önem arz etmektedir. Bu çalı türlerinde çalılara istenilen formları vermek çalıları yönlendirmek çok daha basittir. Çalı türlerinde uygulanacak olan budama işlemlerinde dikkat edilmesi gereken konular şunlardır;

  • Ağaca uygulanacak solan budama bakımları bitkinin dikimi ile başlamalı ve bitki istenilen boya kavuşmadan önce budama işlemi yapılmalıdır.
  • Yavaş büyüme gösteren çalı türlerinde dallanma dikkatli ve iyi bir şekilde yönlendirilmelidir.
  • Budama işlemini gerçekleştirirken makaslama işleminden kaçınılmalıdır.
  • Hızlı büyüme gösteren çalı türlerinde çoğunlukla çok fazla miktarda sürgün çıkmakta olup düzenli bir şekilde budama işlemine tabi tutulmalıdır.
  • Çalı üzerinde bulunan yaşlı dalların %25-30 dan fazlası senelik olarak uzaklaştırılmamalıdır.

Kadıköy Ağaç Budama Yapan Firmalar

Kadıköy ağaç budama firmasına ihtiyaç duyduğunuz zaman bizleri arayarak alanında uzun yıllardır çalışmanın vermiş olduğu bilgi ve tecrübe ile hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Dikimi yeni gerçekleştirilen ve gelişme döneminde form verilmesi istenilen fidanlara uygulaması yapılacak ilk budama işlemlerinde boy ve taç genişliği sınırlanmadan yalnızca istenen şekilden uzaklaşmış olan dal ve sürgünler kesilmelidir. Dip kısmından itibaren dolgun bir şekle göre büyümesi ve gelişmesi istenen fidanlarda ise büyümenin alttan gelişecek dal ve sürgünlere yönlendirilmesi amacıyla dikey gelişim gösteren dallar kısaltılmalıdır. Çoğunlukla ilk senenin bitiminde ilkbahar mevsiminde ilk form ve şekil verme budama işlemi gerçekleştirilir. Kadıköy ağaç budama. Daha sonraki budama işlemleri özellikle hızlı bir büyüme ve gelişme yaşayan türlerde senede 2-3 kez yapılmalıdır. Porsuk, hatmi ve mazı gibi çit bitkisi türlerinde yeni sürgünler başlamadan önce ilk bahar mevsiminde senede bir kere budama işlemine tabi tutulmaları kafidir. Çit bitkisinin tepe bölümü budama işlemine tabi tutulmayarak geniş bir şekilde kalması ya da üst bölümü daha geniş olacak şekilde budama işlemine tabi tutulması kış mevsiminde kar etkileri ile çitin yarılmasına ve formunun hasar görüp bozulmasına neden olacaktır.

Kadıköy Ağaç Budama Ustası

Kadıköy ağaç budama ustasına ihtiyaç duyduğunuz zaman bizleri arayarak profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Kış mevsiminde kar yağışının yoğun olduğu yerlerde tepe kısmının daha dar bırakılmasını yanında yuvarlak kontrollü olarak budanması tepe kısmında kar birikmelerini engelleyerek çitin orta kısmından iki tarafa yarılarak deforme olması engellenebilir. Çit bitkilerine uygulanacak olan şekiller konik, üçgen, kubbemsi, dikdörtgen gibi farklı şekillerde olabilir. Burada bitkinin bulunduğu mekan ve amaç önemlidir. Çit bitkilerinin kullanımı amaca göre farklılık gösterebilir. Ayırma, yönlendirme, sınırlama, örtüleme, kuşaklama ve derinlik kazandırma gibi özellikleri ile bu bitkilerin kullanımı tercih edilmektedir.

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like these