İstanbul Ağaç Budama

Bahçenizde bulunan ağaçların ya da bitkilerin sağlık bir şekilde yaşam döngüsünü devam ettirebilmesi için budama işlemlerinin mutlaka yapılması gerekmektedir. Bu budama işlemleri bahçenizdeki ağaçlar içinde meyve üretimi yapan çiftçiler içinde geçerlidir. Ülkemizde çoğu insanın yanlış bildiği konu ağaç budama işlemine tabi tutulduğu zaman ağacın zarar göreceği hususundadır. Aslında tam bu yanlış düşüncenin aksine ağaçlarda ihtiyacı olduğu budama işlemi yapılmadığı zaman zarar görmeye ve ölmeye neden olmasıdır. Budama firması İstanbul Her ağaç türünün budama tekniği ve budama zamanı farklıdır. Ağaçlar her mevsimde gelişi güzel budanmamalıdır. Çoğunlukla ağaçların budama zamanı su yürüme dönemi başlamadan önceki 15 gün 1 aylık dönemdir.

istanbul ağaç budama, istanbul ağaç kesme, istanbul budama hizmetleri

Ağaç Budama Hizmetleri İstanbul

Bahar mevsimi gelmeye yakın ağaçlarda su yürüme dönemi başlayacağından dolayı bu dönemde gerçekleştirilen budamalarda ağaçların ölmesine ya da kurumasına neden olunabilir. Bundan dolayı budama işlemi gerçekleştireceğiniz zaman mutlaka bu işlem hakkında detaylı bilgi sahibi olan bir kişi ya da kurumdan yardım alın aksi durumda ağaçların ölmesine veya kurumana sebep olunabilinir. İstanbul Budama Her ağaç türünün budama işlemi de aynı olmamaktadır. Örnek vermek gerekir ise bir ceviz ağacına uygulanacak olan budama işlemi ile çam ağacına uygulanacak budama tekniği aynı değildir. Ayıra ağaç budama işlemlerinde ağacın bulunduğu coğrafi bölgede önemlidir. Ülkemizin batısında doğusuna ilkim ve hava şartları değişiklik gösterdiğinden dolayı her bölgede aynı işlem yapılamaz. Ağaçlarda uygulanacak budama işlemleri belli sınıflara ayrılarak yapılmalıdır. Budama Örnek vermek gerekir ise tepe seyreltme budaması; ağaçların tepe kısımlarına daha fazla güneş ve hava girmesi için bazı dalların seçilerek kesilmesi ile yapılan budama işlemidir.

Ağaç Kesimi İstanbul

Ağacın tepe kısmında bulunan dalların güneş alanları daha yeşil güneş almayanların ise daha soluk renkte olduğu fark edilmektedir. Bundan dolayı ağacın tepe kısmındaki dalların güneş ve hava girmesi için seyreltilmesi oldukça önemlidir. Ağaç kesme İstanbul. Ayrıca ağacın daha fazla uzamasını engellemek amacı ile de tepe tacını keserek işlem yapabilirsiniz. Budama ağacın sizin istediğiniz daha yükseğe ulaşmamasına imkan sağlamaktadır. Meyve ağaçlarında da verimi arttırmaya dayalı budama işlemleri yapılabilmektedir. İstanbul Ağaç budama işlemi daha öncede belirttiğimiz gibi oldukça uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Ağaçlarınızı budatacağınız zaman mutlaka bu konu hakkında bilgi ve tecrübeye sahip olan kişi ya da kurumlara işlemlerinizi yaptırmaya özen gösterin aksi durumda geri dönüşü mümkün olmayan sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Ağaç Budama Ustası İstanbul

İğne yapraklı ağaç türlerinde kuru budama işlemi senenin her döneminde yapılabilmektedir. Kuru budama kuru dalların kesilmesidir. Ancak yeşil budama işlemi yani yaş olan dalların budanma işlemi vejetasyon dönemi haricinde yani sonbahar mevsimi ya da kış mevsimi döneminde yapılmalıdır. Bu dönemlere dikkat edilerek budama uygulaması yapılması halinde vejetasyon döneminin başlaması ile budama nedeni ile meydana gelen budama yaralarının kapanması daha kolay bir şekilde olur. Bu uygulama ile budama yaralarından öz suyu ve reçine akışı engellenmiş olur. Bu işlem ile ayrıca mantar enfeksiyonlarının da önüne geçilmiş olur ve kabuk böceği zararlısının ağaçta üremesine engel olunmuş olur. Bu gibi olumsuzlukları ortadan kaldırmak için budama zamanına çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Ardıç ağacı, şimşir, servi ağacı, yalancı servi ağacı gibi ağaç türleri gelişim ve büyümelerini bütün sene boyunca devam ettirdiği için budama işlemleri yılın istenilen döneminde yapılabilir. Yaz mevsimi dönemlerinde dahi bu ağaç türleri budama işlemlerine tabi tutulabilirler.

Ağaç budama işlemi nasıl yapılır?

Çiçek veren çalı türleri ve bodur olan ağaç türleri çiçeklenme dönemleri bittikten sonra budama işlemine tabi tutulabilirler. Erken ilkbahar mevsiminde yapılacak olan budama işlemleri bu bitki ve ağaç türlerinin o sene çiçek vermesini engeller bundan dolayı erken ilkbahar mevsiminde kesinlikle budama işlemine tabi tutulmamalıdırlar. Yaz mevsiminde ya da sonbahar mevsiminde çiçek açan oya ağacı gibi ağaç türlerinde ise budama işlemi, ağaçlar sürmeden kıl mevsiminde ya da erken ilkbahar mevsiminde yapılmalıdır. Budama işlemi kış mevsiminde ya da erken ilkbahar mevsiminde yapılmazsa o sene açacak olan çiçeklerin tomurcukları da budama işlemine alınmış olurlar ve bundan dolayı da ağaçlar o sene içinde çiçek açmazlar. Çit bitkilerinde iyi bir forma sahip bir çit meydana getirebilmek için mayıs ayının ikinci yarısında, temmuz ayının sonunda ve eylül ayının sonları olmak üzere yılda 3 kez budama işlemine tabi tutulabilirler. Bazı hassas olan bitki türleri örnek vermek gerekir ise güller sürekli çiçek açtıkları için budama işlemleri ilkbahar mevsiminde yapılması daha iyidir.

İstanbul Bitki Budama

İstanbul’un bütün ilçelerinde ağaç budama, ağaççık budama, bitki budama, çalı türleri budama, bahçe bitkileri budama alanında kurumsal hizmetler vermekteyiz. Ağaç budama alanında hizmet almak için şimdi bizi arayın. İstanbul’da ağaç kesimi; alanında belgeli tecrübeli ekiplerle sepetli vinç ile güvenlik tedbirleri alınarak ağaç kesme hizmeti vermekteyiz. Ağaç budama hizmeti verilmektedir. Bahçe ağaçları ve özel mülklerdeki ağaçlar ile site alanında bulunan ağaçların kesimi ve budaması yapılır.