Zekeriyaköy Ağaç Budama

Ağaç Budama Zekeriyaköy

ağaç kesme zekeriyaköy

 Zekeriyaköy ağaç budama uygulamalarında yardıma ihtiyaç duyduğunuz tüm hususlarda uzman ekiplerimizle siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Budama ve terbiye işlemlerinde amaç meyve ağaçlarını kısa sürede ürün vermeye başlatmak ve mümkün olduğu kadar uzun süre meyve verme çağında tutmak yani meyve ağaçlarında fizyolojik dengeyi kısa sürede meydana getirmek ve bunun elden geldiği kadar uzun sürede tutmak, meyve ağaçlarının dışında ise kaliteli ve yeşil yapraklar meydana getirmektir. Ağaçlarda gençlik, kısırlık dönemini kısaltmak için budama ve terbiye kapsamında uygulamalar yapılmalıdır. Ağaçlardaki ıyşık miktarını yükseltmek için düzgün ve sağlam bir taç meydana getirmek gerekir. Asimilasyon yüzeyini yükseltmek izcin ağaçta bulunan dalları uzun bırakmak yada hiç kesmemek gerekmektedir. Ağaçlarda uygulanacak olan sert budamalardan kaçınmak.

Zekeriyaköy de Ağaç Budama Yapanlar

Sert budamalar çiçek gözü teşekkülünü engellediği için gençlik kısırlığı devresinin uzamasına sebep olmaktadır. Ağaçlarda bulunan kuvvetli dalların ağaç gövdesi ile yaptıkları açıları genişletmek gerekmektedir. Fazla dalların bir kısmının seyreltilmesi gerekmektedir. Ağacın üzerinde bulunan dallarda eğme, boğma, çentikleme, tomurcuk koparma gibi uygulamaları gerçekleştirmek ve kök kesimini yapmak, budama ve terbiyenin amaçlarıdır. Normal ve meyve ağaçlarına form kazandırmak ve bu amaçla ağaç gövdesi üzerinde bulunan ana dalların ve yardımcı dalların miktarlarına ve dağılımlarını belli bir düzene koyarak ağacın güçlü, düzgün ve dengeli taç meydana getirmesini sağlamak. Zekeriyaköy ağaç budama. Normal ağaçlarda ve meyve ağaçlarında seyreltme işlemi, hastalık ve zararlılarla mücadele işlemi, toprak işlemi gibi işlemlerin uygulamasını kolaylaştırmak. Ağaç üzerinde bulunan kurumuş, zararlanmış, hastalıklı ve kırılmış dallar ile birbirlerinin üzerine denk gelen zayıf olan dalların budama işlemi ile keserek ağaçtan uzaklaştırmak.

Ağaç Budama Firması Zekeriyaköy

Normal ağaçlarda ve meyve ağaçlarında karbon asimilasyonunu yükseltmek gayesi ile güneşin ve ışığın ağacın uç bölümlerine daha iyi giriş yapmasını sağlık ve ağaçta yaprak yüzeyini arttırmak, normal ağaçlarda ve bazı meyve ve türü çeşitlerinde görülen periyodisiteyi engellemek yada azaltmak yani bazı meyve ağaçlarının 1 sene bol miktarda 1 az miktarda meyve vermelerini engelleyerek her sene kaliteli ve düzenli meyve vermelerini sağlamak. Budama işlemleri ile bir kısım meyve gözü ağaç üzerinden uzaklaştırıldığı için meyve tutumu kontrol altına alınmakta ve böylelikle ağacın üzerinde ağacın besleyebileceği miktarda meyve kalmakta ve sayede de her sene düzenli bir şekilde ürün alınabilmektedir. Budama ve terbiye işlemlerinin genel olarak amacı ayrıca ağaçta bulunan meyve ve yaprak kalitesini iyileştirmektir.

About the Author

2 thoughts on “Zekeriyaköy Ağaç Budama

    1. Budama işlemi yapılırken mutlaka bir uzmandan yardım almanız gerekiyor. Aksi durumda ağaçlarınız da geri dönüşü olmayan ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like these