İstanbul Ağaç Budama Ustaları

İstanbul’da Anadolu ve Avrupa yakasında Ağaç budama ustası için size hizmet vermekteyiz. Ağaç budama alanında hizmet almak için hemen bizi arayabilirsiniz. Kalıcı çözümler ve deneyimli ekipler için bizi arayabilirsiniz. Budama işlemleri oldukça bilgi gerektiren bir işlemdir ağaçlarınız da budama işlemi yapacağınız zaman ağaç budama alanında uzman olan kişi ya da kurumlardan yardım almanız gerekmektedir yanlış yapılan ağaç budama işlemleri ağaçlarınızın kurumasına veya ölmesine sebep olabilir.

istanbul ağaç budama ustası

Ağaç Kesimi Yapan Ustalar

Profesyonel ağaç kesim ustası; Ani bir şekilde gerçekleştirilen güçlü ya da aşırı şiddetli budama uygulamaları ağaçların fizyolojik yapısını sekteye uğratarak sağlıklarına oldukça büyük zararlar verir. Bundan dolayı halk arasında kabak budama ismi de verilen kuvvetli budama uygulamalarını yapmamak gerekmektedir. Bu şekilde budama yapılması halinde ağacın gövdesinde su sürgünleri ya da tepe kısmında çökmeler oluşur. Bazı zorunlu durumlarda ağaçların tepe kısımlarını belli bir ölçü doğrultusunda ufaltmak gerekebilir. Bu gibi durumlarda dallar orta kısımlarından kesim yüzeyleri aşağı kısma doğru meyilli ve birbirlerine paralel olacak şekilde budama işlemine tabi tutulabilirler. Şehir içerisinde bulunan ağaçlarda kuru budama işlemleri yılın her mevsimi yapılabilirler.

Ağaç Budama Elemanı İstanbul

Fakat geniş yapraklı ağaç türlerinde vejetasyon periyodi içinde (İstanbul için bu dönem 15 Mart -15 Kasım ayları arasıdır.) kurumuş olan dallar çok kolay şekilde tespit edilip budama yöntemi ile ağaçtan uzaklaştırılabilirler. İğne yapraklı ağaç türlerinde yaş budama uygulamaları yılın her mevsiminde yapılabilmektedir. Buna karşılık geniş yapraklığı ağaç türlerinde bu işlemi donlu hava muhalefetinin olmadığı günler haricisinde ve vejetasyon dönemi dışında yapmak gerekmektedir. Fakat yaraları kanayan kızıl ağaç, ceviz, akçaağaç ve huş gibi geniş yapraklı ağaç türlerinde özsuyu basıncının düşük olduğu yaz mevsimi sonu ya da sonbahar mevsiminde budama işlemi yapmak daha uygundur.

Ağaç Budama Ustası Arıyorum İstanbul

Ağaç Budama Ustası Arıyorum İstanbul” üzerine 39 düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir