Kadıköy bahçe temizliği firmaları

Bahçelerimiz kalabalık şehir hayatında nefes alabildiğimiz rahatlıkla vakit geçirebileceğimiz alanlardır. Bundan dolayı bahçelerimize düzenli bir şekilde bakım yapmak ve durumlarını korumak önem arz etmektedir. Bahçe bakımı ve bahçe temizliği firması olarak sizlere bu konuda hizmet vermekteyiz. Kadıköy bahçe temizliği, Kadıköy bahçe düzenleme, Kadıköy ot biçme, Kadıköy yabani ot temizliği, Kadıköy bitki dikimi gibi bahçelerinizle alakalı birçok işlemi sizlere alanında uzman ekiplerimizle sunmaktayız. Bahçe temizliği işlemi hizmetini sizlere sunarken bahçenizi yerinde gelip görerek bahçenize en uygun olan uygulamayı yapmaktayız. Kadıköy bahçe temizliği firması olarak müşteri memnuniyeti odaklı hizmetler sunmaktayız. Kadıköy bahçe temizliği firması olarak sizlere çim biçme, ağaç budama, çim ekme, hazır rulo çim serme, bitki dikimi, ağaç kesme, ot biçme gibi birçok farklı alanda da hizmet vermekteyiz. Kadıköy bahçe temizliği firması olarak bahçelerinizde yapmak istediğiniz hobi bahçesi, sebze bahçesi gibi uygulamaları da yapıyoruz. Bahçelerinizde tohumdan ağaç yetiştirmek gibi farklı hobiler bile edinmek istediğinizde bu alanda uzmanlaştığımız bilgileri sizlerle paylaşmaktayız. Tohum hasadı gerçekleştireleceği zaman yapılacak olan işlemler bunu takiben yapılacak işlemlerde tohum hayatiyeti bakımından önem arzetmektedir. Kadıköy bahçe ilaçlama Çimlenme gücü en yüksek olan tohumlar dahi hasat sonrası yapılan hatalı işlemlerle çimlenme güçlerini kaybedebilir. Toplama sırasında kullanılan plastik veya hafif metal kova veya kaplarda toplanan tohum veya meyveler kendi cinsinden ayrı ayrı çuvallara aktarılmalıdır.

Kadıköy bahçe genel temizliği

Kadıköy bahçe temizliği firması Ağaçlar çalılar ve diğer süs bitkilerinin tohumlarını ekim mevsimi gelene kadar veya gelecek ileriki yılların ihtiyacı için kullanılmak üzere daha uzun süre sağlıklı bir şekilde sağlamak gereklidir. Birçok ağaç ve çalı formundaki süs bitkileri ile çiçek tohumları uygun sıcaklık, nem ve oksijen koşulları altında azalsalar dahi o yıl çimlenip yeni bitkiler geliştiremezler. Bu tohumlar bazı çimlenme engellerine sahiptirler. Kadıköy bahçe temizliği firması Kısa zamanda çimlenme için bu engel ve sorunların giderilmesi gerekmektedir. Tohumlarda bu çimlenmeyi engelleyen iç faktörler şunlardır; kabuk kalınlığı veya sertliğinden kaynaklanan etkenler, embriyonun gelişmemiş olmasından kaynaklanan etkenler, büyümeyi engelleyen bazı maddelerden kaynaklanan etkenler. Kadıköy bahçe temizliği Toplanan meyve veya kozalakların tabi olacakları işlemler meyve tipine göre farklılık gösterir. Bazı etli meyvelerin tohumları meyvelerden çeşitli işlemlerle ayrılır. Bu hususta küçük ihtiyaçlar ve küçük partiler için el ile ovalamak, çeşmelerde çalkalamak, eleklere sürterek ezmek, odun bloklar arasında meyve etini ezmek sureti ile ve eleklerden geçirerek tohumlar ayrılabilir. Akasya, gladicya ve katalpa gibi cinslerin tohumları da baklaları güneşte kurutularak çatlamaları sağlanarak tohumları çıkartılır. Kadıköy bahçe temizliği firmasına ihtiyaç duyduğunuzda bizleri arayıp işlemlerinizi gönül rahatlığı içerisinde yaptırabilirsiniz. Sizlere hizmetlerimizi alanında uzun yıllardır var olmanın vermiş olduğu tecrübe ile vermekteyiz.

Kadıköy ot biçme firmaları

Kadıköy bahçe temizliği firmaları

Kadıköy ot biçme firması olarak sizlere bu alanda hizmet vermekteyiz. Bahçeler düzenli ve sürekli şekilde bakıma ihtiyaç duyan yapı elemanlarıdır. Herhangi bir sebepten dolayı bakımları aksadığı zaman bitkilerde ölümler, yabani ot çıkma durumları ile karşılaşmak kaçınılmaz bir sonuçtur.  Yoğun iş hayatı ve İstanbul şehrinin yoğunluğundan dolayı da birçok bahçe sahibi olan kişi düzenli bir şekilde bahçe bakım işlemlerini zamanında yapamamaktadır. Kadıköy ot biçme firması olarak bu tür ihtiyaçlarınız olduğunda sizlere alanında uzman ekipler ile hizmet vermekteyiz. Bahçelerinizde bulunan yabani otların temizlenmesi, bahçe düzenleme, bahçe bakımı, bahçe temizliği gibi işlemlerinizi yapıyoruz. Saklama işlemi orman ağacı tohumlarının toplanmasından ekilmesine kadar geçen süre içerisinde kalitelerine herhangi bir zarar vermeden tekniğine ve usulüne göre muhafaza edilmesidir. Saklanacak tohumun özelliklerine ve cinslerine bağlı olarak tohum saklama ortamı ve tekniği farklılık göstermektedir. En uygun olan tohum saklama yöntemi soğuk hava depolarında muhafazadır. Saklanacak olan tohumlar hava ve ışık almayan ağızları kapalı saçtan yapılmış metal saklama kaplarında muhafaza edilmelidir. Kadıköy bahçe temizliği firması Bez torba veya çuval gibi ışık ve hava geçiren ürünler ile saklanması halinde tohumların rutubeti ve nemi değişeceğinden saklama koşulları bozulacaktır. Bu da tohumun sağlıksızlaşıp veriminin düşmesine sebep olur. Saklanacak tohumların muhafaza edileceği kapların hacmi ve büyüklükleri de önemlidir. Büyük ve geniş hacimli kaplar kullanılması durumunda kabın dışındaki soğutma belli bir derinliğe kadar işleyecek bu arada iç kısımlarda canlı bir varlık olan tohumun neşrettiği ısı ile de lokal sıcak ortam oluşacaktır.

Kadıköy Bahçe Çim Bakımı

Kadıköy bahçe temizliği firması Tohum rutubeti de istenilen değerin üzerinde ise kızışma adı verilen olay meydana gelecek ve tohumlar deformasyon geçirerek bozulacaktır. Bu nedenle kaplar en fazla 0,30×0,30×0,40 milim boyutunda olmalıdır. Raflar evaporatörün bulunduğu duvara dik bir şekilde yerleştirilmelidir. Tohum kapları raflarda düşey ve yatay olarak aralarında belli bir mesafe olacak şekilde boşluklu dizilmek sureti ile hava sirkülasyonu sağlanmalıdır. Bu tohum kaplarının saklanacağı alan olan depo sıcaklığı 30c +4c olmalı deponun rutubeti ise en az düzeyde tutulmalıdır. Rutubetli tohumlar gölge yerlerde rutubeti düşürülerek kurutulmalı ve ondan sonra kaplara konularak soğuk hava depolarına yerleştirilmelidir. Tohumların saklanmasında rutubetin düşürülmesi için mevcut ısı kaynağından yararlanılması doğru değildir. Rutubetin düşürülmesi için en etkili ve doğru yol hava sirkülasyonunu sağlamaktır. Çim türlerinde ve ladinde tohumun saklanması hususunda bir problem yoktur. Kadıköy bahçe temizliği Hemen kullanılmayacak olan sert kabuklu ibreli tohumları zaman geçirmeden hava girmeyen kaplara doldurularak soğuk hava depolarında muhafaza edilmelidir. Bu hususta söz konusu tohumları uzun yıllar muhafaza etmek ve saklamak mümkündür. Kadıköy bahçe ilaçlama Buna karşılık köknar ve sedir tohumları saklama ve muhafaza konusunda büyük zorluklar oluşturur. Bu tohum türlerinde çimlenme, gerek tabiatına gerekse bugüne kadar uygulanan saklama yöntemlerinde hasadı takip eden ilkbahara kadar sürer. Bundan dolayı köknar tohumları bugün elimizde olan mevcut soğuk hava depolarında uzun yıllar muhafaza etmek mümkün değildir. Ancak çok düşük ısı derecelerinde saklanması mümkün olmaktadır. Bu ısı derecesi eksi on yedi derecedir. Tohumların saklanmasında dikkat edilecek hususlar şunlardır.  Kadıköy ot biçme firması ihtiyacınız olduğu zaman bizleri arayabilirsiniz.

Kadıköy bahçe temizliği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir